MENU

piątek 20 maja 2016
21:15
IV FESTIWAL MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ IM. WOJCIECHA KILARA / SPOTKANIE Z KOMPOZYTOREM MICHAŁEM LORENCEM
kup bilet
Informujemy, że Edvard Artemyev odwołał swój udział w IV Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara.
Gościem specjalnym tegoroczenej edycji będzie 
Michał Lorenc - jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej, którą napisał do ponad 170 filmów, seriali telewizyjnych, filmów dokumentalnych oraz spektakli teatralnych. 
--------------
Kolejnym edycjom Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara towarzyszą spotkania publiczności festiwalowej z zaproszonymi twórcami, na których nasi goście opowiadają o swojej pracy kompozytorskiej, utworach i źródłach inspiracji.


Gościem spotkania, które odbędzie się zaraz po Gali Finałowej IV FMW będzie kompozytor Michał Lorenc – twórca muzyki do wielu polskich i zagranicznych filmów; nagradzany na festiwalach w Polsce i za granicą; wytypowany przez 20th Century Fox do nominacji do Oskara za muzykę do filmu "Krew i wino" Boba Rafelsona. Trzykrotny  laureat  nagrody za muzykę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni do filmów "Psy" (1992), "Bandyta" (1995), "Prowokator"(1997); nagrody specjalnej na festiwalu CAMERIMAGE w Toruniu (1998) i głównej nagrody Festiwalu Muzyki Filmowej w Bonn (1999) za muzykę do filmu "Nic"; nominowany w 1989 r. w Berlinie do Feliksa za muzykę do filmu "300 mil do nieba". 
 
Spotkanie rozpocznie się zaraz po Gali finałowej IV FMW (ok. 21:15), w sali kameralnej lub w razie dużego zainteresowania - w sali koncertowej. Spotkanie poprowadzi Iwona Bartnicka - filmoznawca i prezes DKF "Megaron".

WSTĘP WOLNY (pierwszeństwo wstępu mają osoby, które okażą bilet wstępu na Galę finałową)-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

 
Realizacja:   Virtualnetia.com