MENU

piątek 12 maja 2017
19:00
V FMW
KONCERT INAUGURUJĄCY V FMW
V FESTIWALU MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ IM. WOJCIECHA KILARA
kup bilet
WYKONAWCY:  
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej

Monika Wolińska / dyrygent  
Marek Żebrowski / fortepian
Poznański Chór Kameralny
Bartosz Michałowski / przygotowane chóru 


PROGRAM:  
JOHN CORIGLIANO / Promenade Overture
MACIEJ MAŁECKI / Walc koncertowy na orkiestrę   
HENRYK WARS / Koncert fortepianowy

***
HENRYK MIKOŁAJ GÓRECKI / Dwa postludia tristanowskie i chorał op. 82 (orkiestracja / Mikołaj Górecki ­)
MIKOŁAJ GÓRECKI / Nokturn na orkiestrę 
WOJCIECH KILAR / Exodus na chór mieszany i orkiestrę

Koncert rozpocznie wyjątkowa uwertura amerykańskiego kompozytora Johna Corigliano, której powstanie inspirowane jest finałem "Symfonii pożegnalnej" Haydna. Jak zapowiada tytułowa Promenada - muzyczny koncept Corigliano polega na stopniowym wprowadzaniu na scenę grających muzyków, aż do pojawienia się pełnego składu orkiestry. Zaraz po uwerturze posłuchamy Walca koncertowego Macieja Małeckiego. Po nim zabrzmi świetnie skonstruowany i barwnie zorkiestrowany jednoczęściowy Koncert fortepianowy Henryka Warsa. Błyskotliwą partię solową wykona polski pianista na stałe mieszkający w USA – pan  Marek Żebrowski. Artyście  towarzyszyć będzie Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej po batutą Moniki Wolińskiej. Wykonanie utworu Henryka Warsa odbędzie z  okazji 40 rocznicy śmierci kompozytora. Po przerwie wysłuchamy trzech kompozycji polskich kompozytorów współczesnych - inspirowanych muzyką Wagnera Dwóch postludiów i chorału Henryka Mikołaja Góreckiego, poetyckiego Nokturnu na orkiestrę Mikołaja Góreckiego oraz przejmującego dzieła Wojciecha Kilara, jakim jest Exodus na chór i orkiestrę. 

Gośćmi specjalnymi koncertu będą kompozytorzy Mikołaj Górecki, Maciej Małecki oraz córka i syn Henryka Warsa - pani Diana Mitchel i pan Robert Vars.


Część oficjalną koncertu poprowadzi Wojciech S. Wocław.

BILETY:
I strefa: 30,00 zł 
II strefa: 32,00 zł

Informacja z dnia 5 kwietnia 2017
Szanowni Państwo,
w związku z tym, że zaproszeni na Koncert Inaugurujący V FMW Goście -   kompozytor Mikołaj Górecki oraz córka i syn Henryka Warsa - pani 
Diana Mitchel i pan Robert Vars, z ważnych dla siebie powodów nie mogą wziąć udziału w wydarzeniu, planowane po koncercie spotkanie dla publiczności z Ich udziałem zostaje odwołane.

Zapraszamy na pozostałe festiwalowe koncerty i działania!

V FMW

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

Realizacja:   Virtualnetia.com