MENU

czwartek 28 października 2021
18:00
VIII FMW im. Wojciecha Kilara
MAKSYMIUK. KONCERT WE DWOJE
POKAZ FILMU
kup bilet
W przeddzień gali finałowej Festiwalu, której bohaterami będą wybitny polski dyrygent Maestro Jerzy Maksymiuk oraz jego muzyka, publiczność festiwalowa będzie miała wyjątkową okazję poznać tego charyzmatycznego Artystę od zupełnie innej strony – za sprawą filmu dokumentalnego „Maksymiuk. Koncert na dwoje” w reżyserii Tomasza Drozdowicza.
Film, który początkowo miał być typowym dokumentem, powstawał przez 4 lata, stając się w rezultacie filmową opowieścią o Maksymiuku-muzyku-artyście, jego pasji i przede wszystkim o jego nadzwyczajnej relacji z żoną Ewą.
Jako równorzędni bohaterowie tego filmu Maestro Jerzy Maksymiuk i Jego żona Ewa będą zatem specjalnymi Gośćmi festiwalowego pokazu filmowego, który odbędzie się w Kinie studyjnym 60 Krzeseł, w ramach partnerskiej współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sztuki. Seans poprzedzi moderowane spotkanie z Dyrygentem.

BILETY:
5 zł


MKDNiS    

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez  Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.


Realizacja:   Virtualnetia.com