MENU

VI FESTIWAL MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ IM. WOJCIECHA KILARA

Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara powraca po raz szósty w nowej, jesiennej odsłonie. Na spotkanie z muzyką ostatnich dwóch stuleci Filharmonia Gorzowska zaprosi już w październiku. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to Klasyka współczesności.

Podczas festiwalowych koncertów symfonicznych sięgniemy po muzykę wielkich mistrzów. Na rozpoczęcie posłuchamy dzieł Karola Szymanowskiego i Grażyny Bacewicz – twórców uznawanych dziś za ikony polskiej muzyki symfonicznej oraz Igora Strawińskiego – czołowego rosyjskiego kompozytora XX wieku. Znakomitym Gościem koncertu inaugurującego będzie wybitny polski pianista Piotr Paleczny, który z towarzyszeniem filharmoników gorzowskich wykona IV Symfonię koncertującą Szymanowskiego.

Podczas Festiwalu nie zabraknie też muzyki filmowej spod znaku wielkiego kina amerykańskiego. Usłyszymy kompozycje najwybitniejszych współczesnych kompozytorów tego gatunku – Hansa Zimmera, Johna Williamsa czy Jamesa Hornera. W programie, oprócz tematów i motywów z takich filmów jak Gladiator, Piraci z Karaibów, Harry Potter czy Avatar, znajdzie się także muzyka z filmu Dracula napisana przez patrona Festiwalu Wojciecha Kilara.  

Trzecie z festiwalowych wydarzeń, dedykowane muzyce perkusyjnej, zaskoczy wszystkich miłośników mocnych artystycznych wrażeń. Klasyczne, urzekające harmonią i kolorystyką brzmienia, energetyczne rytmy, radość improwizacji, bogate instrumentarium, zawodowi perkusiści grający na zapalniczkach i kubkach ze Starbucksa oraz taniec, śpiew i beatbox to tylko skrótowa zapowiedź projektu Drums-2-Dance.

Zapraszamy na VI Festiwal Muzyki Współczesnej im. W. Kilara – 13-20 października 2018.

Przyjdź i znajdź swoje brzmienie!
Realizacja:   Virtualnetia.com